09.01.2024

קוראים יקרים!

רשת החינוך "נאות מרגלית" רואה עצמה ממובילי תחום החינוך לגיל הרך במדינת ישראל, הן בעתות השקט ובטח והן בעתות אתגר וסער. כשהמטרה מובהקת והדרך ברורה, ועל הכף מונח חינוך ילדי ישראל – אזי,  "כָּל כְּלִי יוּצַר עָלַיִךְ לֹא יִצְלָח…"

הרשת מפעילה מסגרות שונות בגיל הרך, מעונות יום, משפחתונים, מרכז הדרכה והכשרה "חכם בנאות", וכן המיזם החברתי "קול להורה" המעמיד יעוץ חינמי מקצועי להורים בנושאי הגיל הרך, שבימים אלו, בהם השגרה מעורערת וההתמודדות גדולה, נדרש לספק מענים מקצועיים מסביב לשעון.

כחלק מן התפיסה והרצון להוביל את החינוך לרף – מן הגבוהים בעולם,  מפיקה רשת "נאות מרגלית" מגזין מגזין איכות בפרספקטיבה חינוכית מובהקת, ובו מיטב הכתבות והמאמרים המשיקים למרחב הגיל הרך. יצויין כי ארבעת המגזינים הקודמים התקבלו אצל קובעי המדיניות בגיל הרך, חכי"ם, ראשי רשויות ומנהלי מחלקת החינוך, כמו גם אצל מנהלות והורים –  בשמחה רבה ובתהודה חיובית, כאשר חלקם אף הביעו את התרשמותם בכתב.

בעידן בו ההשקעה בחינוך בגיל הרך נמצאת בתחתית הסולם, אני רואה זכות וגם חובה להעלות בכל דרך שהיא את נושא החינוך לגיל הרך, ואת ההשקעה הנדרשת בו, אין ספק אפוא כי מגזין זה הינו חלק מן התפיסה זו.

במגזין 'נאות 5', כמו גם בקודמיו, הושקעו משאבים רבים, כדי שכלל הקוראים והקוראות ימצאו עניין ומענה במגוון הנושאים המופיעים בו. אין ספק אפוא, שמגזין זה היוצא לאור בתקופה כה מאתגרת, יטעין את כולכם בתכנים עתירי תעצומות וידע. וידע כאמור הוא כח.

בהזדמנות זו אבקש להודות לצוות המטה, לצוות ההפקה בראשות איתן דובקין ולכל מי ששותף בעשיה החברתית–חינוכית של "נאות מרגלית" במשימת חיים של "לחנך עם נשמה".

 

בכבוד רב

ליאור גבאי

המנהל הכללי

 

inner_page_right_icon_1