27.06.2024

במהלך השנה החולפת, לצד האתגרים ששנה זו זימנה לנו, רשת החינוך הארצית לגיל הרך 'נאות מרגלית' חוותה שנה עשירה בפעילויות חינוכיות מגוונות, ששמו דגש על פיתוח הילדים, הן מבחינה חינוכית והן מבחינה חברתית. הפעילויות לאורך כל השנה התרכזו סביב חגי השנה, ושילבו תכנים ייחודיים לכל חג ומועד, כל זה לצד פעילויות מגוונות לאורך כל השנה. דווקא בשנה כזו, היה חשוב לנו לשמור על שגרת יומם של הילדים, לאפשר את השיגרה החשובה הזו להורים ולכל המשפחה, על מנת לשמור על איזון נכון בחיי המשפחה.

אנו שמחים להציג דוגמאות מהפעילות העיקריות של הרשת במהלך השנה.

פתחנו את השנה עם פעילויות חודש תשרי, חודש עמוס בחגים ועמוס בפעילות, צוות המעונות עמל רבות על פתיחת השנה עם מנהגי ראש השנה המתוקים, איחולי שנה טובה, משם לעשרת ימי תשובה בהם מרבים במצוות ומעשים טובים, וחג סוכות הלא הוא חג השמחה.

עם פרוץ מלחמת 'חרבות ברזל', גם אנחנו ברשת החינוך הארצית לגיל הרך 'נאות מרגלית' התאמנו את  הפעילות לימים אלו, נשות הצוות המסורות העניקו חוסן לחזית, ליוו את הקהילות שפונו בצפון ובדרום, הפצנו הדרכה כיצד להעניק חוסן בימים אלה למשפחה ולפעוטות, ובצענו פעילות מיוחדת בקו הייעוץ וההנחיה החינמי להורים  – 'קול להורה' – אתם מוזמנים לקרוא את המאמר המרתק 'עת מלחמה ועת שלום' של אביגייל סולוף, מנחת הורים מוסמכת, ומנהלת מקצועית של 'קול להורה' קו הסיוע להורים לגיל הרך מבית 'נאות מרגלית'

שמחנו לארח סיור מיוחד של ועדת החינוך של הכנסת, שיצאה לשטח על מנת לבחון את היתכנות ביצוע הוראות לשעת חירום עבור מעונות היום. חשוב להבין כי הפעלת מעונות היום בימים אלה, הוא קריטי עבור החזרת פעילות המשק, היות כי ההורים צריכים לצאת לעבודה והם צריכים מסגרת עבור הילדים אשר לא יכולים להישאר לבד בביתם, להבדיל מילדים בגיל מבוגר יותר.

השנה מתקדמת, ומצב החירום ממשיך להיות איתנו ולהשפיע על כולנו, 'נאות מרגלית' במסגרת 'קול להורה' יצאה במיזם מיוחד בשיתוף עם קרן 'נדב', בו יועצות קו הייעוץ מנהלות שיח והדרכה  עם כלל מנהלות מעונות היום ברשת 'נאות מרגלית', לבניית חוסן נפשי וסיוע למחנכות להתמודדת במצבי חירום ועם שאלות שעולות מצד ההורים.

המשכנו מסורת המבורכת של הפקת מגזין 'נאות' מס 5 בנושא הגיל הרך. המגזין כולל תוכן איכותי בנושא הגיל הרך בארץ ובעולם. במגזין תוכלו לקרוא על פאנל חינוכי של מיטב נשות החינוך של הרשת, כתבה מקיפה המציירת מפה תזונתית לגיל הרך, המלצות של נשות המקצוע על התמודדות עם חוסן ופחד בגיל הרך, תשובות מרתקות לשאלות חשובות אותן העלו למומחיות קו הייעוץ 'קול להורה', מכתב פתוח מלב של אמא לנשות המקצוע, וטור אישי מרגש של מנהלת מעון מהדרום.

חג החנוכה, חג האור הגיע בדיוק בזמן – המעונות לבשו חג וקושטו בחגיגיות, ילדי המעונות למדו על סיפור נס פח השמן, ועל מצוות הדלקת נרות חנוכה החביבה בצורה חוויתית ומהנה שתשריש בהם חוויה מהנה.

כמדי שנה הנהלת הרשת ישבה וחשבה כיצד להעצים את העובדות המסורות ולתת להם פידבק חיובי על העשייה הברוכה שלהן – אנחנו מאמינים ב'נאות מרגלית' שעובדת שטוב לה במקום העבודה, תעשה את עבודת הקודש שלה בצורה טובה יותר, ותגיע להישגים גבוהים יותר, ועל כן אנחנו רוצים לתת לצוות חיזוק חיובי על העשייה. השקנו את מבצע המצוינות בכל רחבי הארץ, במסגרתו נקבעו יעדים עבור כל מעון, משלבים יעדים איכותיים וכמותיים, כמו שביעות רצון של ההורים והצוות, וותק של הצוותים במעונות שהוא מפתח חשוב מאוד להצלחה, תפקוד של הצוות, ועוד.

בסיעתא דשמיא לאחר עמידה ביעדים, מנכ"ל והנהלת הרשת יצאו לסיור במעונות הרשת והעניקו את המתנות לצוותים המסורים.

בהמשך למסורת הידועה שלנו, נערך יום העצמה עוצמתי וחוויתי לנשות הרשת בבנייני האומה בירושלים, היום היה מלא וגדוש בפעילות, הופעות, וכמובן אוכל טעים. 

חג הפסח הגיע ואיתו מעונות רשת החינוך הארצית לגיל הרך 'נאות מרגלית' לבשו חג, וקיימו לילדים סדרת אירועי הכנה לחג הפסח. אווירת ליל הסדר הורגשה במעונות ובמשפחתונים עם כניסת חודש ניסן, על ידי שירי החג המסורתיים הנלמדים בפי הילדים המתוקים.

והנה חג השבועות כבר חלף, כחלק מפעילות התוכן, חגגנו את חג השבועות בצורה חווייתית, מיוחדת ומרגשת. במהלך שבוע החג, הילדים נהנו מסדרת פעילויות חווייתיות, שהתקיימו בכלל מעונות הרשת, מגן ועד אילת, שהעשירו את ידיעתם וחיברו אותם לחג השבועות.

 

inner_page_right_icon_1