במשך שנות פעילותינו הארוכות, נוכחנו בחוסר אונים של משפחות מעוטות יכולת או כאלה המתמודדות עם מצבים קשים וחריגים, שלא מצליחות לעמוד בתשלומי שכר הלימוד למעון.

בנוסף קורה שמשפחות אינן זכאיות לסבסוד מסיבה טכנית זו או אחרת, על אף שהן זקוקות לו מאד, או שמצבן הכלכלי כה קשה, שגם לאחר הסבסוד המלא, אין ידם משגת.

למרבה האבסורד, דווקא לילדים אלו, חינוך איכותי בגיל הרך הוא בגדר הצלת נפשות של ממש!

ילדים למשפחות ממצב סוציאלי נמוך במיוחד, משפחות המתמודדות עם מצבים לא פשוטים של יתמות, חולי במשפחה, מורכבות כלכלית או מצבים רגשיים קשים אחרים, זקוקים יותר מכל לחינוך יציב ואוהב, לאוכל מזין, ולדמות אמהית חמה בשגרת חייהם.

לילדים אלה – העובדה שיאלצו להשאר בסביבתם הטבעית במשך כל שעות היום, ולא יהנו מחינוך במעון, עלולה לגרום למצבים כמו פיגור סביבתי, קשיים פסיכולוגיים ורגשיים, העדר השכלה והדרדרות לפשע בהמשך החיים, חוסר תזונה בסיסי, ואפילו – רעב.

הנושא הכואב הזה בער בנשמתנו. לא שקטנו עד שעלה בידינו למצוא פתרון אמיתי ומעשי לילדים ולמשפחותיהם.

 

קרן אמץ ילד

'אמץ ילד' היא קרן שהוקמה על ידי נאות מרגלית, ומטרתה לממן את שכר הלימוד במעונות הרשת שלנו, למשפחות הנחשבות נזקקות על פי הגדרותינו.

 

איך פונים אלינו?

מנהלות המעונות שלנו הן איכפתיות ומעורבות בקהילה. גישתן זו מאפשרת להן לזהות מצבים המצריכים את תמיכת הקרן, והן מעבירות פניה לוועדת ההנחות באגף הגביה ושכר הלימוד של נאות מרגלית.

לעיתים נכנסת לתמונה עובדת סוציאלית המטפלת במשפחה, ולעיתים פונות המשפחות עצמן בבקשת תמיכה, מתוך מודעות למצבן.

 

איך זה עובד?

המשפחה ממלאת טופס פניה לקרן 'אמץ ילד'

אנו ממליצים לצרף הוכחות למצב בצורת תלושי משכורת, דו"ח מצב רפואי, המלצות עו"ס וכו'.

 ועדה של קרן 'אמץ ילד' מתכנסת לדון בבקשה

הוועדה מורכבת ממנהלת המעון הרלוונטי, מפקחת ארצית, מדריכה פדגוגית, נציגת אגף הגביה והשכר, ומגורם חיצוני נוסף בהתאם למהות הבקשה, למשל עובדת סוציאלית מלשכת הרווחה האזורית.

 

הוועדה שולחת מסקנות והחלטה להורים

במידת האפשר מונפקות בקשות תשלום מופחתות, ובמקרים הדורשים זאת מוענק סבסוד מלא, לרווחת המשפחה.

 

עזרו לנו לעזור להם!

מנסיוננו ראינו שוב ושוב, שילד שמקבל חינוך איכותי בגיל הרך וזוכה למענה מתאים לצרכיו הפיזיים, הרגשיים והנפשיים – יתפתח היטב, וישיב רבות לחברה בבוא העת.

גם המשפחה המתמודדת – בהנתן הסיוע המתאים – תעמוד על רגליה, תתגבר על התקופה הקשה, ותצא ממעגל הנזקקות בצורה נכונה ובונה.

יש לנו את ההבנה והגישה למצב, את הכישורים והיכולת לדאוג לכך, אך איננו יכולים לעשות הכל בעצמנו. עזרתכם, יכולה לחולל פלאים, במתן הזדמנויות ועתיד לחברה בישראל.

כחלק מהעשייה שלנו הרכבנו אפשרויות אימוץ שונות, הכוללות תוכנית אימוץ שנתית, כלל-ארצית מקיפה, לצד תוכניות על פי חלוקה אזורית למעונות בדרישה מוגברת, ממוצעת או חריגה. הדרישה מתאפיינת על פי שילוב גורמים כגון: אזורי פריפריה, רמות הכנסה נמוכות, מדרג סוצי-אקונומי, אזורי לחימה וכו'.

היו שותפים לפרוייקט המימון החשוב הזה, ויחד נצליח להעניק הזדמנויות ועתיד מבטיח לעוד משפחות וילדים במדינת ישראל.

לפרטים ויצירת קשר אנא פנו ללשכת המנכ"ל במייל h@neot-margalit.co.il

inner_page_right_icon_1