דבר המנכ"ל

קוראים יקרים!  רשת החינוך "נאות מרגלית" רואה עצמה ממובילי תחום החינוך לגיל הרך במדינת ישראל, הן בעתות השקט ובטח והן בעתות אתגר וסער. כשהמטרה מובהקת והדרך ברורה, ועל הכף מונח חינוך ילדי ישראל – אזי,  "כָּל כְּלִי יוּצַר עָלַיִךְ לֹא יִצְלָח…"

מאחורי כל ילד מתפתחת אימא – שאלות לנשות המקצוע של 'קול להורה'

אין דרך יקרה ומשמעותית בעולם, כמו הדרך הזו שמהלכת בה אמא יד ביד עם ילדיה. לפעמים היא מפותלת. מאתגרת. מורכבת. שואבת. מחייבת. אבל כח אחד מניע אותה. לב של אימא.  מאות פניות מגיעות ל'קול הורה'  בחודש, במגוון רחב של נושאים התפתחותיים שונים. רובן מגיעות כפניות אנונימיות, ולעיתים הן דחופות ביותר.  המומחיות מעבר לקו מקשיבות לבעיה ומניחות פוקוס מקצועי על הדברים.  מתוך ים השאלות, בחרנו מדגם מייצג מתחומים שונים. כשצוות מקצועי התגייס להעניק מענים ממוקדים, מחוללי שינוי וסוללי דרך. 'קול להורה', השלוחה החרדית מבית נאות. מרגלית.

מכתב פתוח מלב של אמא

אני יוצאת עכשיו מחדר הילדים, בסיומו של ערב מאתגר וזולל אנרגיות. סוף-סוף התיידד מני עם שר השינה והואיל לשקוע בחלומות, וכשאני מסתכלת על החיוך הקסום שלו ופניו הרגועות– אני יודעת בוודאות – שהחלומות שלו מתוקים.

מי הזיז את הבובה שלי ?

"לעולם אל תכבסי את הכרית הזו!" "אני לא הולך לגן בלי הדובי הקטן". "אימא, תעזרי לי להכניס את הבובה לתיק האוכל" פעמים רבות מתלבטות אימהות האם להזכיר ל'חמודי' שלהן לקחת את ה'דובון-בלון' לגן, או שמא להחביא את בובת 'תותי-פרוטי' עמוק בתוך ארון השירות? הגיע הזמן למשש את 'חפץ המעבר' להבין את חומר הגלם שלו, ולהקצות לו מקום במדף. ובלב.

ילד טוב, בבית טוב. תופעה חינוכית

נחמי אפל

מהו הסוד של הבית העצום הזה?| על מה מושתתת מעצמת החינוך הגדולה בארץ?| מיהן העומדות על השער?| וכיצד הן פותחות את הלב?| וגם: מהם משאבי ההצלחה בגיל הרך?|'רשת נאות מרגלית' בפרזנטציה צבעונית ומרתקת.

החינוך בגיל הרך מכאן, ולאן ?

ב. לוי

השקעה נכונה המניבה חברה בריאה איכותית ומהוגנת, זו השקעה המתחילה ומתמקדת בקבוצת הגיל הרך. בעוד ערש הולדתן של מסגרות החינוך לגיל הרך  היו יצירת פתרונות המעודדים יציאת אימהות לשוק העבודה – ומתן הזדמנויות להשתלבות תעסוקתית, הרי שבשני העשורים האחרונים חל שינוי תפיסתי משמעותי, ועדיין יש מקום לשיפור. דילמות ומטרות במינוף שלוש השנים אלו, שהן חלון ה-הזדמנויות של החיים.

inner_page_right_icon_1