נראה שרק אתמול הסתגלתם לחייכם כהורים, וכבר הגיע הזמן לחזור לעבודה במשרה מלאה.  אנחנו יודעים כמה מאתגר למצוא מטפלת שאפשר לסמוך עליה. מטפלת שתעניק לקטן שלכם יחס אישי ואימהי, במסגרת נעימה וביתית – תבשל, תאכיל ותדאג לכל צרכיו.

המשפחתונים שלנו, אלף עד טף, עשויים להיות הפתרון המתאים והנח בשבילכם!

 

הפתרון? – משפחתון

משפחתון היא מסגרת חינוכית-טיפולית לילדי אמהות עובדות, ולילדים המופנים על ידי מחלקות רווחה. המשפחתון מתקיים בביתה הפרטי של המטפלת, ומיועד לגילאי 3 חודשים עד 3 שנים.

התינוקות במשפחתונים שלנו נהנים מחוויית גדילה טבעית, ממש כמו אצל אמא. המטפלת במשפחתון היא מטפל ראשי ויחיד בילד – בכך היא תורמת לתחושת הבטחון של הילד, והקרבה שהוא חש כלפיה.

מתוך מאגר אזורי גדול של מטפלות, תוכלו לבחור (על בסיס מקום פנוי, כמובן) את זו שנראית לכם מתאימה ביותר, מבחינה אישית וגאוגרפית.

 

איך זה עובד

ביתה של כל מטפלת מתבקש ללבוש צורה של גן ולעמוד בתנאים רבים ומחמירים, מבחינת אבזור, רווחה ובטיחות. משתתפים בו עד 5 ילדים לכל היותר, המספקים לילדכם חברה עליזה לשיר ולמשחק, ועם זאת מאפשרים למטפלת לדאוג לכל אחד מהם בצורה אישית ורגועה.  לקטן שלכם זוהי ממש משפחתו השניה.

ירגיע אתכם לדעת שכל משפחתון שלנו נמצא בפיקוח משרד העבודה והרווחה והשירותים החברתיים   החינוכי והטיפולי של נאות מרגלית.

 

סדר היום והפעילות

מסגרת הטיפול והפעילות במשפחתון גמישה יותר מאשר במעון, ועם זאת היא מתווה לילדים סדר יום והרגלי שינה ואכילה.

המשפחתונים של "אלף עד טף" מחוייבים לכלול לפחות שתי פינות המוקדשות למשחקי דמיון, פינת קריאה, שעת יצירה, וכמות נאותה של משחקים דידקטיים תואמי-גיל. כל אלה מבטיחים סביבה מספקת עניין, גרייה והנאה לקטנים שלכם.

משפחתונים רבים נהנים ממרפסת, חצר או גג, המותאמים בעזרת יועצי הבטיחות שלנו, לשמש כחצר משחק בטוחה לילדים.

 

בריאות ותזונה

במסגרת יום לימודים ארוך, מכינות המטפלות 4 ארוחות בריאות ומאוזנות לילדים.

תוכלו למצוא את התפריט השבועי תלוי על לוח המידע להורים בכל משפחתון. התפריט נבנה בהכוונתן המקצועית של יועצות התזונה שלנו, המוודאות כי הוא בריא ומגוון דיו, ומספק את הצרכים התזונתיים של ילדכם.

תענוג לאסוף את הילד בסוף יום עבודה ארוך, לראות אותו רגוע ושמח, ולדעת שאת מרבית מרכיבי התזונה היומיים שלו הוא כבר אכל בהנאה.

 

שעות פעילות, חגים וחופשות

משפחתון פועל במסגרת יום לימודים ארוך:

ימים א'-ה' בין השעות 7:00-16:00

ימי ו' וערבי חג בין השעות 7:00-12:00

 

בהתאם לצרכי המשפחות ובאישור הרכזת, פועלים חלק מהמשפחתונים במתכונת של 5 ימים בשבוע:

ימים א'-ה' בין השעות 7:00-16:30

ימי ו' וערבי חג – המשפחתון סגור

 

לוח חגים וחופשות של משפחתון נקבע מדי שנה על ידי משרד העבודה והרווחה והשירותים החברתיים, והוא מתאים לצרכיכם כהורים עובדים במשרה מלאה.

inner_page_right_icon_1