המכללה החרדית - ירושלים
שם המנהלת: אתי פרץ
כתובת: הגן הטכנולוגי 4 מלחה
טלפון: 02-6469807
פקס: 02-5381676
דוא"ל:

שאיפתי כי הבנת המושג "מעון" תשתנה, כלומר מעון אינו מקום שבו ניתנים שרותי שמרטפות ודואגים לצורכי הילדים ובו הם מקבלים אש"ל. אלא מסגרת שנותנת הרבה יותר בהרבה תחומים שבהם מתחיל חינוך הילד, בגיל הזעיר אנו מגלים את הנטיות של כל ילד וההרגלים שלו וכבר בזמן הזה אפשר לעצב אותו ולהקנות לו הרגלים טובים ומסודרים יותר. יכולים להיות ילדים שמגיעים למעון עם הרגלים משונים כי האימהות כך הרגילו, ולפעמים אין כוח וזמן לעבוד על שינוי וכשמגיעים למעון ההסתגלות של אותם ילדים יותר קשה אך אנו רואים שעם הרבה עבודה והבנת הילד מוצאים דרכים חילופיות לספק את הצרכים הללו. עם הזמן הילד מסתגל ואף הופך להיות ילד רגוע יותר מכפי שהוא היה. לכן חשוב מאד להכיר את הרגלי הילד וצרכיו ולנסות למגר הרגלים לא נכונים ובכך להגיע לכל ילד וילד ולתת כלים לרכוש דברים חדשים בשנות חייו הראשונות, הרגלים שילוו אותו עד מאה ועשרים.


האווירה במעון שלנו ייחודית מאד, צוות מטפלות נפלא ומסור העובדות בשיתוף פעולה מלא עם האמהות הסטודנטיות.
השירותים הניתנים במעון הם לתלמידות המכללה בלבד, ולכן שעות הפעילות מתאימות לשעות לימודיהן של האימהות.
המעון פתוח כל יום עד 20:00 בלילה. 
ופתוח בכל רגע נתון לביקורי האימהות המגיעות להאכיל את התינוקות.
ישנם ילדים קבועים שמגיעים יום יום, ועוד קבוצת ילדים שאינם קבועים ומגיעים פעמים מספר בשבוע (ע"פ מערכת שעות לימוד של האם) אין ספק שההתאקלמות של הילדים הללו קשה, וכן ניהול העניינים מורכב אך זה חלק מיחודיות המעון.
* המעון שלנו שם דגש רב על חום ואהבה מפני שרוב היום הילדים נמצאים במעון וזהו ביתם השני.
* במעון שמים לב להתפתחות תקינה ותואמת גיל לכל ילד גם אם משהו שזקוק לתשומת לב מיוחדת אנו שמים לב ומשתפים פעולה עם האימהות כולל תרגילי פיזיותרפיה.


בהצלחה לסטודנטים הקטנים והמתוקים שלנו!

גלרית תמונות
המכללה החרדית