תמר - בת ים
שם המנהלת: חגית כהן
כתובת: קדושי לוצק 11
טלפון: 03-6593039
פקס: 03-6593039
דוא"ל:
אני מאמין
כמנהלת מעון ידוע לי כי הילדים מגיעים מתא משפחתי. המשפחה היא התא האנושי הבסיסי ביותר, ובמסגרת זו הילד גדל ומתפתח. המעון מהווה תחליף לתא המשפחתי. ילד המגיע למעון בהיותו רך בשנים, מראשית התפתחותו, זקוק לכך שיסופקו כל הצרכים החיוניים לו. מלבד צרכים פיזיים הוא זקוק לתמיכה רגשית, להבנה, לביטחון, להעצמה, לפיתוח אישי ולסיפוק הצרכים הראשוניים. יש חשיבות רבה לעשייה ולנתינה של כל אלו, ובכך נתרום לעיצוב אישיותו של הילד אשר יכול לשאת זיכרונות וחוויות של גדילה וצמיחה למשך כל ימי חייו. מעל הכול עלינו לזכור שבמעון הילד מקבל "תחליף" של הורות, משימה קשה ומאתגרת במעגל חייהם של ההורים והילדים כאחד. זו משימה מורכבת ומשתנה בשל השינויים שעברו על העולם כולו. במעון אנו משתדלים להעצים את כל צוות המטפלות, לחזק, לתמוך ולעקוב מקרוב אחר העשייה שתתנהל כראוי.
בברכת וחפץ ה' בידינו יצליח ושלא יצאו תקלה ומכשול מתחת ידינו.

שאיפה לעשייה חינוכית
המעון מהווה מסגרת חינוכית ראשונית לילד כתחליף למסגרת הבית. תפקידנו להגיע להישגים רוחניים וגשמיים כאחד ולפתח את הילד לעצמאות, לביטחון ולהתקדמות אישית. עוד מוטלת עלינו האחריות להביא את הילד לעצמאות ולהתרחק אט אט מהתלות שיוצר הילד כלפי הסובבים אותו, וזאת נעשה בהדרגתיות עם כל ילד וילד על פי התפתחותו האישית, להמשיך לעקוב בהתמדה ובביקורת אישית על העשייה שלנו כמטפלות מתוך שאיפה להצליח ולהביא את הילד למיטב. עוד אציין כי במסגרת המעון אנו דואגות להעשיר את הילד בחוגים ופעילויות במהלך השנה, והם: חוג ג'ימבורי לפיתוח המוטוריקה הגסה והעדינה גם יחד, "חי גן" - פעילות עם בעלי חיים להתפתחות רגשית של הילד, והקניית ידע כללי נוסף. אנו נמצאות כל הזמן בשאיפה להצלחת חינוך וקידום דור העתיד.

תיאור המקום
במעון צוות מטפלות מסורות ואיכותיות, בעלות תעודות מתאימות.
המעון מחולק לשלוש כיתות – תינוקות, פעוטות ובוגרים - כאשר מבנה המעון מחולק על פי צורכי הילד, כך שבתינוקייה יש לולים ומשחקים התואמים לבני גילם וכן הלאה. לכל כיתה יש גם חצר עם משחקי חצר התואמת לבני גילם.
בכניסה למעון יש מקום לעגלות, שער חיצוני נעול ואינטרקום בטיחותי.


ההסתכלות בפעילות ובעשייה במעון
בכל קבוצה העשייה שונה, והכול בהתאמה לגיל הילדים ולשלבי התפתחותם השונים.
כיתת התינוקות - דואגים בכל עת להרגעה פיזיולוגית של הילדים: האכלה, החלפה, זמן שינה, ובנוסף התפתחות אישית של כל ילד על ידי מעקב אחר ישיבה, זחילה עמידה וכו'.
כיתת הפעוטות - התקדמות בהתפתחות הילד מתוך השמת דגש ודאגה לעצמאות וביטחון אישי, יצירה ומעקב אחר התפתחות אישית של כל ילד וילד תוך כדי למידת נושאים נלמדים התואמים את בני גילם.
כיתת בוגרים - התקדמות אישית, העצמה אישית לכל ילד מתוך למידת נושאים שונים ומגוונים, העשרה לימודית והישגים טובים ככל שניתן. למידה לעצמאות, ביטחון אישי והרחבת אופקים בכל דבר התואם את בני גילם.
לסיכום: מערכת המעון מהווה מסגרת ראשונית לפעוט וכתחליף למערכת ולתא המשפחתי בחלק גדול משעות היום. תפקיד המערכת לתת טיפול יום יומי לילד ולגרום לשינוי משמעותי אצלו על ידי עצמאות וביטחון אישי שמקנה המערכת לילד. במקביל, תפקידנו לעקוב מקרוב ולהתמיד בעשייה זו על מנת להגיע למיטביות, והיה זה שכרנו.


בברכה,
מנהלת המעון
חגית כהן